Yedekle İlk Sürüm

Yedekle Hakkında

Yedekle programı windows altında rsync kullanarak, rsync sunucusu olarak tanımlanmış bir makineye dosyaların yedeklenmesini sağlar. Rsync sunucusu kulurulumu ve windows altında rsync kullanımı detaylı olarak bu yazıda anlatılmaktadır.

Sürüm Geçmişi

 • 15 Aralık 2004 ilk sürüm 0.0.1.46

Dökümantasyon

Åžu anda dökümantasyon namına pek bir şey yok. Hazırlıyorum… Ekran görüntüleri ile idare edin lütfen.

Ekran Görüntüleri

Lisans ve Kullanım Sözleşmesi

Yedekle programı Delphi 7 ile geliştirilmiş olup, GPL lisansı ile dağıtılmaktadır. Programın kullanımı ile oluşabilecek tüm hasar ve sorunlardan (dosyalarım uçtu, bozuldu, silindi, yandı, elektrikler kesildi, sevgilim terk etti vs.) programı kullanan sorumludur. Programın yazarı hiç bir şekilde mesul kabul edilemez.

Bu yazılımı indirip, kullananlar peşinen yukarıdaki koşulları ve lisans antlaşmasını kabul etmiş sayılırlar.

Dosyalar

Yedekle programı SourceForge‘da host edilmektedir. Son sürüme ait kurulum ve kaynak dosyalarına buradan ulaşılabilinir.

Geliştirenler

Çağatay Tengiz – cagatay at tengiz nokta net

2 thoughts on “Yedekle İlk Sürüm

 1. Aşağıdaki dosya açılmıyor rsync dosya kurulumunun detaylı anlatımı ( Rsync sunucusu kulurulumu ve windows altında rsync kullanımı detaylı olarak bu yazıda anlatılmaktadır.)

 2. Merhaba,

  Oncelikle yedekle programinizi bir arkadasim sayesinde buldum ve cok begendim. Tebrikler. Gercekten ise yarayan programlar yazan birilerini gormek guzel…

  Benim size programla ilgili soyle bir tavsiyem olabilir :
  Yedekleme esnasinda direk senkronizasyona ek olarak otomatik tarih verme gibi bir yontemle her alinan yedekte 1 onceki yedegi silmek ve geriye dogru istenen sayida yedegi tutabilmek cok guzel olurdu… Cunku tek yedek biraz tehlikeli olabilir.. Aslinda bu asamada incremental yedek de dusunulebilir ama ornegin her gun tam yedek alan ve geri dogru 5 yedek tutabilen bir sistem daha da iyi olur…

  Elinize saglik ve iyi calismalar…

  Hidayet Ok

Bir Cevap Yazın